PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Tyle co nic” Grzegorza Dębowskiego powalczy o nagrody w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” startującego 26 kwietnia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. W gronie tytułów zaproszonych do Konkursu Polskiego znalazły się natomiast „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej oraz „Horror Story” Adriana Apanela.

Organizowany już po raz 17. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie to jedna z większych filmowych imprez w tej części Europy. Do Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi” rokrocznie kwalifikuje się dziesięć debiutów i drugich filmów reżyserów z całego świata. W tym gronie, jako jedyny reprezentant Polski, znalazł się głośny, nagradzany obraz Grzegorza Dębowskiego "Tyle co nic", który rywalizować będzie o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy i 25 tys. dolarów. O ich przyznaniu zdecyduje międzynarodowe Jury, w którym zasiądą: jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzej Seweryn, zdobywca Oscarów, brytyjski scenarzysta Christopher Hampton oraz łotewska producentka filmowa Alise Gelze. 

 

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych OFF CAMERA to przegląd tego, co najciekawsze i najbardziej wartościowe w polskim kinie. Tu w szranki staną najgłośniejsze tytuły ostatnich miesięcy, jak „Kos” Pawła Maślony, „Imago” Olgi Chajdas, „Lęk” Sławomira Fabickiego czy „Biała odwaga” Marcina Koszałki. To z nimi rywalizować będą debiutanckie obrazy „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej i "Horror Story" Adriana Apanela. Na zwycięzcę czeka Nagroda Dominiki Kulczyk & dFlights w wysokości 100 tys. złotych. Laureata wybiorą: zdobywca Oscara za kostiumy do filmu „Księżna” Michael O'Connor, reżyserka castingu Ridleya Scotta - Kate Rhodes James, dyrektorka festiwalu Finale w Pilznie i wieloletnia selekcjonerka festiwalu w Karlowych Warach - Lenka Tyrpáková oraz laureatka Krakowskiej Nagrody Filmowej na festiwalu Mastercard OFF CAMERA 2021, reżyserka Isabel Lamberti. Jurorzy nie tylko wskażą najlepszy film, ale również laureatów nagród aktorskich. W gronie nominowanych są Jakub Zając za rolę w "Horror Story" oraz Michał Sikorski za „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”.

 

Natomiast reżyserka „Chcesz pokoju...” Agnieszka Elbanowska otrzymała nominację do festiwalowej nagrody Female Voice 2024, która przyznawana wybitnie uzdolnionym kobietom na co dzień aktywnie działającym w polskiej branży filmowej.

 

W branżowej części festiwalu OFF CAMERA – Pro Industry - znalazł się także panel dyskusyjny poświęcony debiutom Studia Munka. W zaplanowanej na 2 maja dyskusji moderowanej przez dr Annę Wróblewską z Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi udział wezmą dyrektor artystyczny Studia Munka Jerzy Kapuściński oraz reżyserzy konkursowych filmów Agnieszka Elbanowska i Adrian Apanel.

 

Zwycięzców 17. edycji Mastercard OFF CAMERA poznamy 4 maja podczas Gali Zamknięcia w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

"Tyle co nic" i „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” to filmy powstałe w ramach skierowanego do debiutantów programu Sześćdziesiąt Minut, którego finansowanie zapewniają Stowarzyszenie Filmowców Polskich, CANAL+ Polska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentem filmu Grzegorza Dębowskiego jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Zrealizowany w Studiu Munka jako debiut pełnometrażowy "Horror Story" powstał w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym ORKA, przy wsparciu PISF. 

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  24.04.2024
Zobacz również
64. Krakowski Festiwal Filmowy: program konkursu polskiego
Filmy Studia Munka SFP w konkursach festiwalu OFF CAMERA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll