PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
XXI Węgiel Film Festival to wydarzenie skierowane do studentów szkół filmowych oraz młodych filmowców z Polski. Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest patronem medialnym festiwalu i bierze udział w kilku znaczących punktach programu.
Przez cztery dni w Katowicach -  od 24 do 27 kwietnia 2024 roku będzie można zanurzyć się w atmosferze kina i zapoznać się z ponad dwudziestoma krótkometrażowymi produkcjami z różnych zakątków świata, które rywalizować będą o atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery na profesjonalne usługi postprodukcyjne w renomowanych firmach jak EDITORIUM oraz Dreamsound.

W tegorocznej edycji Węgiel Film Festival rolę dyrektora artystycznego przejął Piotr Domalewski, nagradzany reżyser, scenarzysta i aktor, znany m.in. z filmów "Hiacynt", "Cicha Noc" i "Jak najdalej stąd". Jego doświadczenie i talent w kontakcie z młodymi twórcami sprawiają, że oczekujemy na wyjątkowe wydarzenia pod jego kierownictwem. Zapraszamy do Katowic!

Podczas gali otwarcia, która odbędzie w kinie studyjnym Światowid, zaprezentowany zostanie film pt. "Tyle co nic" w reżyserii Grzegorza Dębowskiego ze Studia Munka SFP, z którym odbędzie się również Q&A po seansie. Program festiwalu przewiduje bogactwo wydarzeń, wśród których nie zabraknie projekcji filmów konkursowych oraz pokazów, wraz z sesjami Q&A z ich twórcami. Spośród pokazów pozakonkursowych znajdą się takie dokumentalne perełki jak "Kiosk" Daniela Stopy oraz "Pianoforte" Jakuba Piątka.


Podczas tej edycji w naszym jury znajdą się niezwykłe kobiety: aktorka Jaśmina Polak, producentka Joanna Szymańska i reżyserka Kamila Tarabura, które każdego dnia festiwalowego poprowadzą masterclassy wraz z naszym tegorocznym dyrektorem artystycznym Piotrem Domalewskim. Nie zabraknie również sesji pitchingowych dla młodych talentów oraz warsztatów poprowadzonych przez szkoły filmowe z całej Polski. Gdyńska Szkoła Filmowa przygotowała dla uczestników warsztaty Roberta Glińskiego na temat "Sceny fabularnej w jednym ujęciu", a Szkoła Filmowa w Łodzi zaoferuje warsztaty animacji pod hasłem "Przysłowia". To tylko część bogatego programu, który czeka na uczestników festiwalu.  Na festiwalu będzie można uczestniczyć w spotkaniach z instytucjami takimi jak team4set, Silesia Film Commission, Kraków Film Commission, Polski Instytut Sztuki Filmowej, ZAPA, Szkoła Wajdy oraz Studio Munka, które przygotowały również panele i wydarzenia dla uczestników festiwalu. Ze studentami jak co roku spotkają się dyrektor artystyczny Studia Munka SFP Jerzy Kapuściński i Bartosz Friese. Do wstąpienia do Koła Młodych SFP zaprosi Katarzyna Warzecha. Swoją premierę będzie miała również platforma dla studentów szkół filmowych i artystycznych team4set, która dzięki wsparciu PISF ma ułatwić młodym filmowcom łączenie się w ekipy filmowe do swoich projektów. Ze studentami spotka się Sławomir Salamon, pionier prywatnej dystrybucji filmowej w Polsce i twórca rodzimego box office.

Nie zabraknie również warsztatów filmowych wokół tematu przewodniego Festiwalu – nowych technologii, oraz spotkań z instytucjami wspierającymi młodych twórców, jak np. Studio Munka czy Koło Młodych SFP. Swoją premierę będzie miała również platforma dla studentów szkół filmowych i artystycznych team4set, która dzięki wsparciu PISF ma ułatwić młodym filmowcom łączenie się w ekipy filmowe do swoich projektów. Ze studentami spotka się Sławomir Salamon, pionier dystrybucji filmowej w Polsce i twórca rodzimego box office.



Całe wydarzenie uwieńczone zostanie galą podsumowującą, podczas której poznamy laureatów tegorocznej edycji festiwalu. Węgiel Film Festival 2024 to więcej niż zwykłe wydarzenie filmowe - to celebracja talentu, inspiracja i niepowtarzalna okazja do odkrywania nowych ścieżek w kinematografii.  Więcej informacji na stronie festiwalu: https://wff.us.edu.pl/xxi/

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. W przypadku niektórych warsztatów obowiązują zapisy – śledźcie  stronę internetową: www.wff.us.edu.pl oraz  social media!  Wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz PISF.


WRÓB
Szkoła Filmowa w Katowicach
Ostatnia aktualizacja:  23.04.2024
Zobacz również
Konkurs na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Katarzyna Figura o „Kilerze”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll